Ako naplánovať svadbu

Plánovanie svadby by malo byť tým najkrajším obdobím pred vstupom do manželstva. Je to čas príprav, čas kedy organizujeme všetko čo treba na tento vytúžený deň. Bohužiaľ, nie vždy je toto obdobie plánovania svadby jednoduché tak, ako si predstavujeme. Občas vie byť aj pekne stresujúce a hektické. Nasledovný zoznam vám poradí v tom, čo všetko treba na svadbu a ako ju zorganizovať, aby sa z nej stal zážitok, ktorý si navždy zapamätáte.

1. Rozpočet

Keď príde rad na plánovanie svadby – budete sa musieť rozhodnúť, koľko do svadby investujete. Nie je to síce tá najpríjemnejšia časť príprav, ale je to úloha, ktorú treba dôkladne naplánovať. Posledná vec, ktorú chcete, je zamilovať sa do svadobnej sály, okolia a výzdoby a potom si  uvedomiť, že je to úplne mimo vášho rozpočtu. Sadnite si so svojimi rodičmi (alebo inými potenciálnymi prispievateľmi), aby ste prešli celkovým rozpočtom a následne ho prerozdelili podľa potreby.

2. Inšpirácia

Jednou z najzábavnejších častí plánovania svadby je zbieranie inšpirácie. Zamyslite sa nad tým, ako chcete, aby vaša svadba vyzerala. Chystáte sa na ultra klasickú a formálnu atmosféru? Alebo možno na udalosť, ktorá je viac uvoľnená a rustikálna? Voľba je len na vás, ale je dobré včas zbierať inšpiráciu a nápady. Dnes je veľa možností: Pinterest, Instagram alebo početné svadobné stránky, vďaka ktorým môžete zvažovať farebné schémy, dekorácie a mnohé iné.

3. Zoznam hostí

Je veľký rozdiel medzi 50 hosťami a 300 hosťami, najmä pokiaľ ide o vaše možnosti financovania. Skôr, ako začnete prechádzať svadobné miestnosti, získajte predstavu o tom, koľko hostí budete pozývať. Taktiež by ste mali tento čas využiť na premyslenie, kto bude stáť vo vašej blízkosti počas svadobného obradu – výber družičiek a svedkov.

4. Miesto

Teraz, keď máte rozpočet, odhadovaný počet hostí máte pred sebou všetky informácie, ktoré potrebujete na rezerváciu svadobného priestoru. Toto sú tie najdôležitejšie rozhodnutia, ktoré potrebujete na svadbu. Prečítajte si on-line recenzie svadobných miest vo vašom okolí, navštívte ich osobne a poraďte sa so svojou polovičkou o predstave vašej svadobnej lokality. Akonáhle si rezervujete miesto konania, skutočná zábava začína.

5. Pozvánky

Je načase, aby si vaši hostia vyznačili dátum v kalendári. Údaje o dátume a mieste svadby by mali dostať čo najskôr, aby ste zaistili, že sa všetky dôležité osoby zúčastnia. Pošlite im svadobné pozvánky.

6. Šaty

Doprajte si dostatok času na to, aby ste našli perfektné šaty pre svoj svadobný deň. Pri svadobných šatách môže trvať niekoľko mesiacov, kým budú upravené presne na mieru. Nenechajte si ich na poslednú chvíľu.

7. Fotograf

Schopnosť zachytiť svadobnú atmosféru prostredníctvom fotografií nemá každý. Počas svadby nestačí len zobrať telefón a niečo “cvaknúť”. Prenechajte túto úlohu profesionálovi, aby ste svadobnú atmosféru cítili aj keď sa na svoje fotografie pozriete o niekoľko rokov.

8. Rozlúčka

Pred svadbou by ste mali myslieť aj na svoju rozlúčku so slobodou. Posledné mesiace ste sa zaoberali prípravami na svadbu. Bojovali ste s výzdobou, šatami, výberom jedla, pozvánkami a všetkým ostatným. Nervy sú na mieste, ale práve preto je tu priestor pre vašu rozlúčku so slobodou. Vychutnajte si posledné chvíle slobody s vašimi priateľmi.

9. Medové týždne

V období pred vašim veľkým dňom myslíte najmä na to, aby ste svadbu naplánovali do posledného detailu. Nezabudli ste však na niečo?  Áno, je tu aj vaša svadobná cesta! Ak máte v úmysle odísť na medové týždne krátko po vašej svadbe, prišiel čas vybrať miesto, rezervovať letenky, ubytovanie a začať plánovať.

10. Obrúčky

Dôležitý symbol manželstva – svadobné obrúčky. Ideálne si ich vyberte niekoľko mesiacov pred svadbou. Svadobná obrúčka by vám mala sadnúť ako uliata (budete ju mať už po celú dobu) a mala by vyhovovať hlavne tomu, čo sa vám páči.

11. Zasadací poriadok

Zasadací poriadok určite prispeje k tomu, aby udalosti na vašej svadbe prebiehali hladko. Či už máte menšiu alebo väčšiu svadbu, zasadací poriadok je kľúčový pre úspech hostiny. Môžete použiť sociálne siete ako online nástroj na zistenie toho, kto sa s kým pozná, kto s kým udržiava vzťahy a pod. Akonáhle dokončíte zasadací poriadok (zvyčajne týždeň pred vašou svadbou), odošlite ho kompetentnej osobe, ktorá má na starosti prípravu svadobnej sály

12. Odvoz

Existuje široká ponuka svadobných áut na prenájom a niekedy môže byť naozaj náročné vybrať si to správne. Vyzdvihnutie nevesty v jej svadobný deň  môže byť nezabudnuteľným zážitkom napríklad so svadobnou limuzínou.

Pridaj komentár